Datuve :: GPS spožums un posts – autobuss iesprūst zem tilta

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošana



Forums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 42

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 42

Datuve.lv video
Top.LV

GPS spožums un posts – autobuss iesprūst zem tilta

Ievietoja: AigarsIevins @ 2008.04.18 17:24  

Globālās pozicionēšanas sistēmas spožā puse vairs jau nav jāstāsta teju nevienam – tā palīdz ērti un ātri nokļūt vajadzīgajā vietā kā pašmājās, tā arī ārzemēs. Taču kā ir ar tumšajām pusēm? Kāds Sietlas (ASV) autobusa šoferis, vadīdamies pēc GPS norādēm, iestūrējis 9 pēdas augstā tunelī, kas ir tieši 3 pēdas mazāk nekā viņa autobusa augstums.

Teju 12 pēdas (4 metri) augstais autobuss, pilns ar vidusskolas softbola spēlētājiem, studentiem un treneriem, iemanevrējis par metru zemākā tunelī. Kā atzinis pats šoferis, viņš uzticējies GPS norādījumiem, un nav arī pamanījis neskaitāmās augstuma norādes pirms tuneļa. Arī autobusu kompānijas prezidents notikušajā vaino pašu tehnisko iekārtu, norādot, ka arī šīm GPS ierīcēm ir iespējams izvēlēties lielizmēra transporta opciju, kura maršrutus plāno, apbraucot šādas vietas.


Līdzīgi negadījumi notikuši jau daudzās pasaules valstīs. Tieši GPS neprecizitātes dēļ šoferi iestūrējuši gan labības laukos, gan upēs vai ielejās. Galvenokārt šādā situācijā tiešām var vainot GPS, kas tomēr ne vienmēr rāda perfekti precīzi, taču liela daļa no šādu negadījumu atbildības tomēr pienāktos autovadītājam. Jāpiezīmē, ka Apvienotajā Karalistē vairākās vietās jau ir uzstādītas ceļa zīmes, kas brīdina autovadītājus, lai attiecīgajā posmā nepaļautos uz GPS norādījumiem.


Saistītie raksti

Komentāri

#1 Jopcik @ 2008.04.18 17:37

Kādam daunim ir jābūt, lai akli uzticētos GPS un neskatītos uz ceļa. Kam vispār vadītājs vajadzīgs? Lai mašīna pati brauc vadoties pēc GPS. Sviests!

#2 Trakaiss @ 2008.04.18 18:57

100% vainīgs šoferis. Vienalga, kādu palīgiekārtu tu izmanto, ceļa zīmes tomēr ir primārās!

#3 tomy2 @ 2008.04.18 20:32

Liekas, ka palaižos Navigon, vienmēr parādās kaut kāds paziņojums par šo tēmu- nu itkā noņem no sevis atbildību. Gan jau lietotāji mani palabos, ja kļūdos..

#4 amortizators @ 2008.04.18 20:33

viegli novelt vainu uz citiem un neatzīt savas kļūdas. smieklīgi. kur skatās šoferis, ja neredz zīmes? guļ?

#5 KBI @ 2008.04.18 21:05

Diez vai CSDD tik viegli dotu kādam tiesības, ja pretendents iesēstos mašīnā, izvilktu GPS iekārtu un palūgtu inspektoru iebakstīt maršrutu, lai pārējo laiku uz ceļu nav jāskatās. ;-)

#6 grisha WWW @ 2008.04.19 01:37

jenkji vienmeer ir izceelushies ar savu stulbumu, piedevaam, citu vainoshanu. TAapeec jau vinjiem patiik tiesaaties.
Pats ikdienaa daudz izmantoju kakji, ja vinjam kaads akli uzticeetos, tad ne tas vien tiktu piedziivots... .

Vienkaarshi paarvadaajumu kompaanijai negribaas sagt izdevumus, labaak uz savaam kljuudaam nopelnit naudu.
PIedevaam attiistiitaas valstiis nelaizh pie stuures neapteestus autovadiitaajus, kas neskataas uz ziimeem, visticamaak to visu izdomaaja kompaanijas vadiiba.

#7 grisha WWW @ 2008.04.19 01:52

Jāpiezīmē, ka Apvienotajā Karalistē vairākās vietās jau ir uzstādītas ceļa zīmes, kas brīdina autovadītājus, lai attiecīgajā posmā nepaļautos uz GPS norādījumiem.

Shis gan bija diivains apgalvojums. Esmu diezgan daudz izbraukaajis Angliju darba vajadziibaas, neko taadu neesmu veel redzeejis arii Skotijaa un Velsaa. Par Iiriju nezinu.

Nezinu, kur tas raksts ir izrauts, bet tas, kas ir uzrakstiits ir pilniigs murgs. Paari pljavaam arii esmu daudz braucis, tikai taapeec ka kakjim nav jaunaakaas kartes ielaadeetas. Reaali jau tu brauc pa celju, bet kakjis domaa ka esi pljavas viduu, taapeec taads teiciens arii Anglijaa ir populaars ka izbrauc caur graavi. Vienkaarshi kaads pokemons to ir apgriezis otraadi un nekas vairaak.

#8 Maddock @ 2008.04.19 03:14

GPS uz celja cilveekus neraada. Ja nu kaadam peekshnji gadaas sabraukt gaajeeju, vienmeer droshi vareesim teikt - GPS vainiigs, ne shoferis.

Shitais ir kaarteejais raxts iz seerijas - ...pieeju pie šķūna, skatos - "ХУЙ" uzrakstiic. Atveru durvis, a iekshaa - malka :(

#9 Beaviz @ 2008.04.19 05:56

Atzisimies pashi sev, ka GPS ir devis vairak labuma nekaa shadiem lohiem sliktumu. Tatad, tehnologija ir laba un nav pie vainas, a lohiem vajadzetu atskaities ar savu macinju.

#10 preteklis @ 2008.04.19 10:54

Kas tu pa šoferi, ja nejēdz autobusa gabarītus!?

#11 angars @ 2008.04.19 11:57

Tālāk par vārdu "ASV" nav jēgas lasīt...

#12 vilks @ 2008.04.19 13:45

Shitaadiem shoferiem labaak iespraust papiira karti rokaas - varbuut (kaut ar kaveeshanos) tomeer kaadreiz dziivs un vesels nonaaks galapunktaa :)

#13 fest WWW @ 2008.04.19 23:11

Ja šoferis būtu nosities, viņam noteikti vajadzētu piešķirt balvu par cilvēces genofonda uzlabošanu...

#14 Antuans XIV @ 2008.04.21 15:59

Laikam uz zīmēm neskatījās :)