Datuve :: 5 tehnoloģijas brīnumi, par kuriem pateikties 20. gadsimta 60. gadiem

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 38

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 38

Datuve.lv video
Top.LV

5 tehnoloģijas brīnumi, par kuriem pateikties 20. gadsimta 60. gadiem

Ievietoja: daunte @ 2009.11.17 19:03  

20. gadsimta 60. gadi bija neiedomājamu pārmaiņu laiks ne tikai ar Berlīnes mūra uzcelšanu, J.F. Kenedija nākšanu pie varas, PSRS uzvaru kosmosa izpētes sacensībās, bet arī ar nozīmīgiem sasniegumiem tehnoloģiju jomā.

1. Pirmā video spēļu konsole.

Nekas nevar būt labāks par lietainu pēcpusdienu ar tavu video spēļu konsoli, par kuru pateikties varam Ralfam Baeram, jo tas bija viņš, kurš 1966. gadā izveidoja pirmo spēļu konsoli. 1967. gada maijā viņš spēlēja pirmo spēli ar 2 spēlētājiem, bet viņš pats diemžēl šajā spēlē zaudēja.

2. Pirmā datorpele.


Duglas Engelbarts pilnībā izmainīja cilvēku saskarsmi ar datoru, jo tieši viņš 1964. gadā izgudroja datorpeli, kas mūsdienās tik ļoti atvieglo darbu ar datoru. Viņa lolojums bija veidots no koka ar 2 ripulīšiem, kas bija novietoti perpendikulāri viens otram. Ja peli kustināja pa labi vai pa kreisi, tad kustējās tikai 1 ripulītis, bet, ja kustināja uz priekšu un atpakaļ, tad rotēja otrs. Savu izgudrojumu viņš patentēja 1967.gadā nodēvējot to par „X-Y pozīcijas indikatoru ekrāna sistēmai”.

3. Gaismu izdalošās didodes.

Pirmais, kurš runāja par gaismu izdalošām diodēm, bija brits H.J.Rounds 1907. gadā, bet viņš netika sadzirdēts līdz pat 1962. gadam, kad, strādājot General Electric Company, Niks Holonjaks Juniors radīja pirmo praktiski redzamā spektra LED. Pateicoties šīm sarkanajām un ne īpaši spilgtajām LED diodēm, Holonjaks tika nodēvēts par gaismu izdalošo diožu tēvu.

4. Operatīvā atmiņa.

Lai arī tehniski Roberts Dennards nav operatīvās atmiņas izgudrotājs, tomēr viņš to pārveidoja un veica būtiskus uzlabojumus. Viņš mēģināja apvienots mazākus izmērus ar zemāku cenu un efektīvāku darbību.

5. UNIX.

1969. gadā grupiņa AT&T darbinieku izveidoja vienu no vispopulārākajām un jaudīgākajām operētājsistēmām UNIX. Kens Tompsons, Denis Ričijs, Braiens Kernigans, Duglass Maklorijs un Džo Osana bija komandas sastāvā, kas radīja šo operētājsistēmu. Nosaukums tika atvasināts no vārda MULTICS (multiraide). Projektā piedalījās dažas lielas kompānijas, tai skaitā Bell Labs, kam neizdevās paveikt iecerēto.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 x @ 2009.11.18 00:31

"vienu no vispopulārākajām un jaudīgākajām operētājsistēmām - UNIX."
LOL ?

#2 jurciks33 @ 2009.11.18 10:43

x rakstīja:

"vienu no vispopulārākajām un jaudīgākajām operētājsistēmām - UNIX."
LOL ?

nu ja, unix is viena no jaudiigakajaam, tachu ne populaaraakajaam, uz iistiem dzelziem parasti tiek unix, linux un windows krietni mazaak

#3 gansss @ 2009.11.19 12:20

nu ja zem tā domāts unix-like sistēmas,tad tās ir otras populārākās pēc windas :D
un jauda gan būs lielaka par windu

#4 Markuss @ 2009.11.21 16:03

Cik zirgspēku viņai ir?