Datuve :: Igaunija, pateicoties EK, paplašina piekļuvi Internetam

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 50

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 50

Datuve.lv video
Top.LV

Igaunija, pateicoties EK, paplašina piekļuvi Internetam

Ievietoja: rumis @ 2010.07.22 18:28  

ES mērķis līdz 2013. gadam, izveidot piekļuvi Internetam visiem pilsoņiem, Igaunijā kļūs reāls. Apstiprinot atbalsta piešķiršanu Igaunijai, Eiropas Komisija turpina mērķi — ES valstīs ieviest ātru Internetu pēc iespējas vairāk cilvēku. Igaunijā plāno uzstādīt valsts mēroga infrastruktūru, lai nodrošinātu cilvēkiem pieeju ātram Internetam visā valstī. Projektā, kas nosaukts par EstWin, plānots, ka galvenajam optiskajam tīklam valstī tiks pieslēgti lauku rajoni.

Eiropas Komisijas palīdzība Interneta tīkla infrastruktūrai tiek sniegta, jo Interneta pakalpojumu piedāvātāji nespētu paveikt ES mērķus plānotajā laikā. EK ir "atvērusi durvis" lauku iedzīvotājiem visā Eiropā. Tāpat bezpeļņas organizācijas var pieteikties, izbūvēt un pārvaldīt reģionālos optiskos tīklus, ar nosacījumu, ka infrastruktūra tiek piedāvāta visiem telekomunikāciju operatoriem.

Uzņēmumiem ir maza interese, uzlabot tīklus mazapdzīvotās teritorijās, jo tie neredz ieguldījumu atdevi, tāpēc EK iejaukšanās palīdz ES pilsoņiem. EK mēķis, Interneta tīkla pieejamībā, ir samazināt "digitālo spraugu" starp pilsētām un lauku reģioniem. EK, pēdējo sešu gadu laikā, ir pieņēmusi vairāk kā 40 lēmumus atbalstīt Interneta tīkla infrastruktūras.

Lauku reģioniem pieeja Interneta tīklam ir būtiska, jo tas piedāvā attālinātu darba iespēju, kā arī pieeju izglītības un veselības pakalpojumiem. Kopumā, pieeja Internetam uzlabo uzņēmējdarbību.

Sagaidāms, ka EstWin projekts nodrošinās pieeju līdz pat 100 Mb/s ātram Internetam 98 % mājsaimniecību, uzņēmēju un iestāžu.

itnews.com, IDG ziņu serviss

Saistītie raksti

Komentāri

#1 :D:D: D:D:DD @ 2010.07.22 23:37

Latvija pasi lattelecom velk :D

#2 asas @ 2010.07.23 07:45

Stulbi jau sanāk! Dzīvoju privātmājā 100 metri no daudzdzīvokļu mājas, bet optiku man tāpat neredzēt :(, jo neviens jau uz privātmāju nevilks.

#3 to asas @ 2010.07.23 08:50

Tavā vietā tiešām neviens nevilkts, bet tu paņem kabeli un izroc :D

#4 ...2 @ 2010.07.23 08:55

Mjā nebūtu slikti ja Latvijā kāds ar padomātu par lauku rajoniem....

#5 Mums gan viss ir "sakārtots" @ 2010.07.23 08:56

... Tāpat bezpeļņas organizācijas var pieteikties, izbūvēt un pārvaldīt reģionālos optiskos tīklus, ar nosacījumu, ka infrastruktūra tiek piedāvāta visiem telekomunikāciju operatoriem. ....
Latvijas telekomunikāciju likums mums šādas lietas neatļauj - un tie optiskie tīkli, kas pieder, piemēram, pašvaldībai, nevar tikt izmantoti pakalpojumu sniegšanai iedzīvotājiem.