Datuve :: Ilglaicīga klēpjdatoru lietošana var nodarīt kaitējumu ādai

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 43

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 43

Datuve.lv video
Top.LV

Ilglaicīga klēpjdatoru lietošana var nodarīt kaitējumu ādai

Ievietoja: MartinsKarelis @ 2010.10.06 13:56  

Protams, runa ir par gadījumiem, kad klēpjdators ilglaicīgi tiek turēts klēpī. Datora izdalītais siltums var nodarīt kaitējumu ādai – zviedru zinātnieki to nodēvējuši par „grauzdētās ādas sindromu” (Toasted Skin Syndrome). Žurnālā Pediatrics aprakstīts gadījums, kad uz 12 gadīga zēna augšstilba parādījušies tumši plankumi pēc tam, kad viņš vairākus mēnešus ik dienu bija spēlējis datorspēles, turot klēpjdatoru klēpī.

Rakstā norādīts, ka šis ir jaunākais cilvēks, kas kopš 2004.gada cietis no klēpjdatoru izraisītas dermatozes. Zviedru ārsti norādījuši, ka plankumi uz zēna ādas atgādina sūkļa tekstūru. Rakstā norādīts, ka zēns esot jutis datora sakaršanu, taču neesot pamainījis tā atrašanās vietu.


Kādā citā gadījumā cietušais bijis kāds juridiskās fakultātes students no Virdžīnijas štata. Viņa gadījumā klēpjdatora izdalītais siltums sasniedza 52˚C. Ārsti iesaka lietot siltumu necaurlaidīgu pamatni ikvienam, kas ik dienas ilglaicīgi lieto klēpjdatoru, turot to klēpī.

Lai gan ārsti klēpjdatoru lietošanu tieši nesaista ar vēzi, aprakstītie ādas bojājumi tomēr rada nelielu risku. Viņi arī iesaka uz datoriem turpmāk izvietot brīdinājumus par to iespējamo kaitējumu ādai.

DailyTech

Saistītie raksti

Komentāri

#1 °Diagnoze @ 2010.10.06 19:55

swiests

#2 ruk @ 2010.10.07 02:10

ņehui tik ilgi spēlēt :)