Datuve :: P2P marasms

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 50

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 50

Datuve.lv video
Top.LV

P2P marasms

Ievietoja: LMN @ 2005.05.21 10:18  

Kādam Spānijas Universitātes pasniedzējam nācies iesniegt atlūgumu par lekcijas, kas aizstāvējusi P2P tīklu legālu izmantošanu, nolasīšanu.

Džordžs Kortels (Jorge Cortell) Valencijas Politehniskās universitātes (VPU) maģistrantūrā pasniedza vairākus priekšmetus, tai skaitā "Intelektuālais īpašums", vairāk kā piecus gadus. 4. maijā viņš tika ielūgts uz Kultūras nedēļas svinībām, lai sniegtu lekciju kādā no universitātes ēkām. Konferences laikā tiktu analizēta legāla P2P tīklu izmantošana un to priekšrocības, arī gadījumos, kad notiek apmaiņa ar autortiesību aizsargātiem darbiem. Tika iecerēts pat demonstrēt šo tīklu darbību, lai pierādītu (izcēlums no oriģināla), ka tas ir pilnīgi legāli, pretēji Spānijas autoru un izdevēju apvienības locekļu uzstāšanās gadījumiem televīzijā un presē un viņu apgalvojumiem ka P2P tīkli ir nelegāli. Pasniedzējs pat esot kontaktējies ar šo apvienību, nacionālo policiju un ģenerālprokuroru, lai viņus par to informētu.

Dienu pirms konferences norises, dekāns (Spānijas Ierakstu Industrijas asociācijas "Promusicae" spiests, kā viņš pats atzinies kādam laikrakstam, un pat MPAA, kā esot rakstīts citā laikrakstā) centās to apturēt, aizliedzot izmantot rezervētās telpas. Pasniedzējs rezervējis telpas citā laikā, bet atkal tika aizliegts tās izmantot. Tas pats noticis arī trešajā reizē. Beigu beigās 5 stundas ilgā konference notika universitātes kafetērijā un tajā piedalījās apmēram 150 cilvēki.

Vēlāk taja pašā dienā viņam zvanījis maģistrantūras mācību daļas vadītājs, paziņojot ka esot zvanījis dekāns un licis pārliecināties "lai viņš šeit vairs nemācot". Atkārtotā zvanā dekāns esot devis mājienu, sakot "tā ir jūsu izvēle, bet arī atbildība", tā liekot saprast ka arī mācību daļas vadītājs var zaudēt savu vietu.

Mācību daļas vadītājs vispirms licis izvākt no pasniedzēja mājaslapas visas atsauces uz universitāti un "noslēpt" faktu, ka viņš tur vispār ir pasniedzis. Mācību daļas vadītājam esot izteikti brīdinājumi pat par pašas mācību programmas legalitāti, draudot ar programmatūras licenču pārbaudēm, autortiesību pārkāpumu izmeklēšanām un jebko, kas varētu viņiem "nepatikt". Ņemot vērā mājienus ar mietu, pasniedzējs iesniedzis atlūgumu, lai paglābtu citus šajā mācību programmā strādājošos.

Pat pēc aiziešanas no darba, kad masu mēdiji šai lietai sāka pievērst uzmanību, dekāna vietnieks nekaunīgi paziņojis ka Džordžs šajā universitātē nekad nav bijis pasniedzējs un pasniedzis tikai dažas lekcijas. Izskatās ļoti nesmuki, ņemot vērā ka viņš mācījis vairākus priekšmetus ilgāk kā piecus gadus.

Viņš pats, īsta taisnības cīnītāja garā, nepiešķir tik lielu nozīmi darba zaudēšanai (neskatoties uz to, ka viņa novērtējums studentu vidū ir bijis pats augstākais un viņš nekad nav pārkāpis nevienu iekšējo noteikumu, līgumu vai priekšrakstu), cik faktam, ka ir cietis no cenzūras paša universitātē, kas atrodas Eiropas Savienības, tātad demokrātiskā, valstī, un spiediena no ierakstu un filmu industriju puses.

Cietušais pasniedzējs apņēmies apceļot pasauli un paziņot par šo idiotismu pēc iespējas vairāk cilvēkiem. Tieši tāpēc visi tiek aicināti palīdzēt izplatīt šo stāstu, īpaši ārpus Spānijas.

Raksts Džordža Kortela mājaslapā.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 Gljuks @ 2005.05.21 12:33

p2p forever ;)

#2 neirons @ 2005.05.21 12:45

Ar savām autortiesībām visi nojūgušies. Un izmantojot to palielina cenas datu nesējiem lai tik vairāk izvilktu naudiņu pat no tiem kas tos izmanto tikai bilžu uzglabāšanai un aizstiepšanai līdz drukai.

P.S. lai dzīvo P2P

#3 hex @ 2005.05.21 13:24

Eiropas Savienība izveidota uz liberālisma ideoloģijas pamata, nevis uz demokrātijas un cilvēktiesību pamata. Demokrātijas un cilvēktiesību lozungi ES tiek lietoti tikai izkārtnei (līdzīgi, kā PSRS izkārtne savulaik bija "Pasaulei mieru", kaut arī viņi visu laiku izraisīja karus).
Liberālisma būtība ir tā, ka dominējošā loma sabiedrībā ir personu ekonomiskajai brīvībai, t.sk. arī individuālu personu, tomēr galvenokārt, protams, lielo biznesa korporāciju ekonomiskajai brīvībai. ES būtībā ir kapitāla savienība, nevis politiska savienība.
Ar to saistīta arī ES paplašaināšanās, un šī pati tendence kļūst dominējoša arī visās ES dalībvalstīs, ieskaitot Spāniju un Latviju...
Vienīgā nianse, ka mūsdienās ir ārkārtīgi attīstīta propaganda un polittehnoloģijas, tāpēc lielākajai daļai cilvēku ir izdevies izskalot smadzenes un pārliecināt, it kā ES dominētu demokrātijas un cilvēktiesību principi, un tāpēc šādi gadījumi, kā Spānijā, daudzus pārsteidz. Nekā pārsteidzoša tur nav, notikušais ir perfekti atbilstošs ES būtībai - veidot patērētāju sabiedrību, kuras vienīgais dievs ir nauda, tāpēc "patiesība augstākajā instancē" pieder tieši lielajam biznesam.

#4 uldis @ 2005.05.21 17:28

Jā un vēl viena lieta - nesenais ES konflikts ar Ķīnu par tekstilizstrādājumiem pierāda tieši to, ko saka hex: ES aizstāv savu lielo biznesu, nevis patērētāju un brīvo tirgu!

#5 wraith @ 2005.05.21 18:01

Nu ko. Tagad mēs esam sūdos līdz ausīm - patenti, autortiesības un lielās naudas ātri vien nosmacēs to demokrātijas drusku, kas Latvijā vēl ir saglabājusies...

#6 microns @ 2005.05.23 05:06

Atšķirībā no ES un ASV, latvju valdībai ir totāli pie vienas vietas vietējais bizness. Ja tas grib, var kaut nosprāgt (piemēri ir miljoniem). Tikai nesaprotu, no kurienes viņi cer pēc tam iekasēt savu deputāta algu, bet tas jau būs pēc tam ...

Patērētājs ir vienlaicīgi arī ražotājs - ja viņš taisa kaut kādu mēslu un prasa lielu algu, bet vienlaicīgi grib lētas un kvalitatīvas preces, tad valdībai IR jāievirza viņa domas pareizajās sliedēs.

#7 microns @ 2005.05.23 05:07

Njā, bet tas jau bija ne pa tēmu :)

#8 karuuzo @ 2005.05.23 09:55

ES mēs esam un ārā netiekam,
Trepes nav līdz un draugi nepalīdz.

m:)

#9 cosmo WWW @ 2005.05.23 16:10

Cilveeku stulbumam nav robežu - visss....

#10 Cipars @ 2005.05.23 23:19

Inkvizīcija :)

#11 booger @ 2005.05.23 23:41

Nekas divains, spanijās 50jos, 60jos gados par to ka cilvēki piemēram restorana pieskaras ar kajam, vareja iesedināt uz 5 gadiem.

#12 booger @ 2005.05.23 23:44

vispar vajag kaut ko darīt, vājag uzstaisīt mitingu protestu pret iekasamo naudinju par CD, man liekas ka tas ir marazms un vispar nelikumīgi. Varam sarunāt laiku un vietu kur būs mitings, pieaicinasim juristus un datorzinatņu doktorus!Kurš ies uz demonstrāciju?

#13 booger @ 2005.05.23 23:45

Varam arī sarikot konferenciju par šo tēmu LU! Kurš par?

#14 oollee WWW @ 2005.05.23 23:49

Par! :)

#15 booger @ 2005.05.23 23:52

Priekšlikums Datuve.lv , lūdzu apkopojiet informāciju par P2P un naudiņu iekasešanu par datu nesejam un uzrakstiet par to rakstu, ka arī parbaudiet naudu iekasešanas likumību, jo man liekas ka ir daži likumi un t.t ... Vispar galvenais juristu likums nav pierādīts ka vainīgs => nevainīgs, bet sanak ka mēs visi ir vainīgi!

#16 artis @ 2005.05.24 00:17

Tieši tāpēc visi tiek aicināti palīdzēt izplatīt šo stāstu, īpaši ārpus Spānijas.

Un? Nav jau ne pirmā ne pēdējā reize, kad kautkas tāds notiek. Šādas cenzūras ir, bija un būs. Tikai šis gadījums atširas ar to, ka šeit ir liela publicitāte, t.i. kāds par to runā un izplata šīs ziņas tālāk. Un publicitāte ir liela tādēļ, ka tā ideja, ko viņš (pasniedzējs) "stūma uz priekšu" ir ļoti aktuāla. Nesaku, ne laba, ne slikta. Itkā jau samierināties un aizmirst arī nav pareizi, bet diemžēl, demokrātija pasaulē, man domāt, šur tur ir tikai izkārtne. Latvijā ir demokrātija? Jā, tā rakstīts papīros, bet reāli ir tā, ka tepat, (piemērs) tā tiek kropļota. Bet tā jau ir cita problēma. Šim pasniedzējam dotu žetonu par ideju, par principiem. Nav svarīgs saturs, ir svarīgs izpildījums. Bet nu par to ES un demokrātiju... Cenzūra būs vienmēr tur, kur tai (pēc augstāko prātu domāšanas) ir jābūt. Ja kāds pateiks, to ko nedrīkst teikt, viņš par to atbildēs- būs tur demkrātija, vai nē. Varbūt labāk par to īpaši nedomāt- pesimisms (vai reālisms?) ne pie kā laba nenoved. Tapēc ikdienā par to galvu labāk nelauzīt :) Bet cerēsim uz to labāko...

#17 maksys @ 2005.05.24 00:38

NOSHAUT VINU

#18 GG @ 2005.05.25 12:08

Vienīgais secinājus - universitātē ir pilns ar nelegālu softu un tāpēc arī tā baidās, ka varētu pārbaude uznākt. Ja tur viss būtu tīrs, tad viņi mierīgi varētu tos MPAA pasūtīt dillēs.